en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Network Marketing Nedir?
603
 

Ağ pazarlama yani bir diğer adıyla Network Marketing kimileri tarafından 21. yüzyılın iş modeli!

Ağ pazarlamasının kısaca tarihine bakacak olursak, bazı kaynaklar, 1920’ler ve 30’larda da bu sistemin denendiğine dair bilgiler veriyor. Daha sonraki dönemlere baktığımızda ise, 1940’larda California Vitamins adlı firma, ne kadar çok satış temsilcileri olursa, bir o kadar satış yapabildiğini fark ediyor ve müşteri kitlelerinin artmasındaki en büyük etkenin satış temsilcilerinin arkadaş veya aile gibi çevrelerindeki kişilerin bu ürünleri satın almasından kaynaklandığını görüyor.

Bunu fark eden şirket daha sonra ürünlerden memnun kalan müşterilere, satış yaptıkları takdirde belli oranlarda komisyonlar vereceklerini belirterek onları da sisteme dahil etmeye başlıyor. Böylelikle ağ pazarlama sisteminin temelleri atılmaya başlanıyor.

Network Marketingte temel olarak mantık şudur;

Normal şartlarda herhangi bir yerden alabileceğin bir ürünü, daha uygun bir fiyatla ve/veya daha iyi bir hizmetle bir Network Marketing firmasından satın alırsınız.

Önünüze 2 seçenek çıkar.

1) Sadece ürününüzü kullanabilirsiniz. İhtiyaç halinde isterseniz sürekli olarak şirketinizden ürün alabilirsiniz.

2) Aldığınız ürünü kullandıktan sonra tavsiye etmek isterseniz, çevrenizde insanlara bu ürünü ve iş modelini tavsiye edebilirsiniz.

Network Marketing dünyanın en adeletli ticaretlerinden biridir. İsterseniz sadece ürününüzü kullanırsınız. İsterseniz part-time şekilde zaman ayırarak tavsiye yaparak satış yapabilirsiniz. İsterseniz tüm zamanınızı ayırıp bu işi yapabilirsiniz. Tabiki her şekilde aynı parayı kazanamazsınız. Doğru orantı ile;

Çok çalışan - Çok kazanır

Az çalışan - Az kazanır

Her şey tamamen verdiğin emeğe göredir.

Eğer bir girişim yapmak istiyorsanız. Sizin için en iyi sektör Network Marketingtir.

Network Marketing Nedir?